שמי מאיה ואני אמנית רב תחומית. כל חיי עסקתי באמנות  על גווניה השונים. ובמהלך השנים נגעתי בציור, סריגה , מקרמה , פיסול ועוד. למדתי צורפות בארץ ובמזרח וכיום אני מעמיקה את הידע ואת המיומנות שלי בלימודי אמנות במכללת אורנים.

האמנות עבורי היא לא רק היצירה בחומר אלא גם הדרך שבה אני יוצרת את מהלך חיי. כפי שחקרתי חומרים שונים ועסקתי בסוגי יצירה מגוונים, כך גם במהלך השנים חקרתי את מסורות המזרח בטיולים ובלימודי יוגה ומדיטציה מעמיקים, ואני רואה את התרגול המדיטטיבי כחלק אינטגרלי בתהליך היצירה שלי. 

כשאני יוצרת או קודחת בדלעת אני נכנסת למימד מדיטטבי של זרימה, וההרגשה היא שהיצירה פשוט עוברת דרכי אל החומר. 

במלאכת הדלעות נתקלתי במקרה באחד ממסעותי ומיד התאהבתי בעבודה איתן. הדלעת היא חומר גלם טבעי שיש בה רכות לצד קושי, ריח מתקתק שמלווה את העבודה איתה ובעיקר אין ספור אופציות ליצירה, דבר ששבה את ליבי. ככל שהעמקתי בתחום גיליתי כי רבות מהטכניקות שלמדתי ועסקתי בהן בעבר באות לידי ביטוי בעבודה עם הדלעת.


לעבודה עם הדלעות יש גם מימד סימבולי משמעותי עבורי וזאת בשל היכולת להוציא כל כך הרבה אור ויופי מחומר גלם שהוא חשוך ואטום בתחילת מסע היצירה.


תהליך היצירה מאפשר לאור וליופי לבוא לידי ביטוי ומסמל בעיני את החיים בהם תקופות חשוכות וקשות, שאנו מעיזות לעבור דרכן וללמוד מהן, מביאות את המתנות הכי מאירות והפירות הכי מתוקים.

כיום אני מתגוררת במושב עופר בחוף הכרמל ויוצרת מהסטודיו הביתי שלי.

 

האתר נבנה ע"י Weblearner.co.il

וובלרנר - לומדים את הרשת

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות